Nabídka  zbraní

Každý kus originálem

Krásou na ruční výrobě je originalita, není možné vyrobit dva naprosto stejné kusy, i když vizuálně vypadají stejně.

Zakázková výroba

Sortiment výrobků je přizpůsoben poptávce, zájmům a potřebám mých klientů a kamarádů.

Kvalitní materiály

Díky nejkvalitnějším materiálům jsou výrobky kvalitní, funkční a uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Vlastimil Kocourek

Zděchov 48
756 07 Zděchov
KOCOUREK@TIGERSERVIS.CZ
(+420) 603-438-582

Nože TN

model TN1

střední část rukojeti tvoří po celé šířce pokračování materiálu čepele, po bocích jsou třemi nerez zápustnými šrouby M5 připevněny střenky ze dřeva. Střenka je v přední část a zadní části kryta záštitou z nerezové oceli. Zadní záštita pak ještě pokračuje do oválného bodce s otvorem, Obě záštity jsou na čepeli pevně navařeny a tvoří s ní nerozebíratelný celek. Bodec slouží pro udeření soupeře, pro rozbití skla apod., otvorem se může provléct šňůra pro zavěšení proti ztrátě nože z pouzdra např. při lezení po skalách apod.

 model TN1A

rozdíl proti modelu TN1 je v drážce v horní části čepele, zde je drážka průchozí skrz tloušťku čepele, konce drážky jsou s výběhem, což uprostřed tvoří ostrý břit – drážkou lze prostrčit šňůru a tuto tahem o břit oddělit na dvě části. Průchozí drážka dává noži zajímavý vzhled, a také snižuje jeho hmotnost. 

model TN2

čepel má stejný tvar jako TN1, rukojeť je odlišná. Čepel od přední záštity střenky přechází na zúženou část, která je vsazena do vyfrézované drážky zadní záštity (proti pootočení), kde je zajištěna zápustným nerezovým šroubem M5.

Rukojeť se skládá s přední nasunuté záštity z nerezu, nasunutých kožených kroužků z hovězí kůže a je ukončena zadní nerezovou záštitou s vnitřní drážkou zajištěnou dotažením zápustného nerezového šroubu. Při montáži každý nasunutý segmentu natřen dvousložkovým lepidlem na kov, všechny segmenty pak staženy zadní záštitou pomocí šroubu. Tím je zaručen a dokonalá pevnost rukojeti, díky drážce v zadní záštitě je tato pevně aretovaná proti možnosti pootočení např. při hrubém zacházení, pokud nebude záštita používaná jako kladivo, lze ji tak použít třeba pro rozbíjení ořechů, drcení bylin, rozbití skla …

U tohoto typu nože kromě kožených kroužků používám i nasunuté segmenty dřeva a to stejného druhu, nebo kombinace různých dřevin. Nejčastěji využívám americký ořech, krušpánek, švestka…

 

model TN2A

rozdíl proti modelu TN2A je v drážce v horní části čepele, zde je drážka průchozí skrz tloušťku čepele, konce drážek jsou s výběhem, což uprostřed tvoří ostrý břit – drážkou lze prostrčit šňůru a tuto tahem o břit oddělit na dvě části. Průchozí drážka dává noži zajímavý vzhled, a také snižuje jeho hmotnost.

Vrhací nože

model TNV1

tvar tohoto nože je určen především pro vrhání stylem No Spin – bez otáčky, kdy nůž pouze plachtí, samozřejmě dá se se s ním výborně házet i s otáčkou. Nůž je celokovový, přední část čepele zúžená do špičky a oboustranně broušená.

model TNV2

 

Tomahavky

model TT1 vhodné pro westernové disciplíny vrhání sekerou

Při házení tomahavkem na cíl dochází po čase k jeho opotřebení nebo poškození především břitové části, což pak vede k pořízení nového tomahavku. Tak vznikla myšlenka vyrobit tomahavk z oddělitelných částí, kde mohu libovolně měnit břit čepele nebo ho zaměnit za jiný tvar. 

Tento tomahavk se skládá z oddělitelných částí: tělo + břit čepele + topůrko. Tělo je kované ze standartní oceli, v jeho zúžené spodní části je frézovaná podélná drážka pro zasunutí břitu čepele, čepel se v drážce zajistí dotažením tří zápustných nerezových šroubů M5. Břit je vyroben z nerezové oceli 17029 a upraven kalením na tvrdost 58HRC. Do otvoru pro topůrko lze použít běžně dostupná topůrka pro sekyrky, které lze tvarově upravit podle potřeby uživatele.

Šavle

model TSA1

Kozácká Šaška – u této šavle se nedržím zcela původních rozměrů, tvarů a technologie, vše je upraveno pro účely sportovní disciplíny cvičení s mečem (Flankýrovka) a disciplínu sekání pet láhví plněných vodou.

Cvičení se šavlí (jednou nebo dvěma) rozvíjí senzomotorické procesy mozku, zvyšuje rozsah kloubní pohyblivosti převážně horních končetin, rozvíjí soustředěnost a harmonii pohybu celého těla, doporučuje se i jako rehabilitační cvičení.

Shurikeny– vrhací hvězdice

model TVH

Jako základní řadu používám odzkoušený tvar 5-hrotá TVH5 a 6-hrotá TVH6, hvězdice průměru 110mm, tloušťka 6mm. Tato hvězdice se výborně drží a díky své hmotnosti je dopadová energie na cíl zdrcující.

Nunchaku

model TNUN

V rukou zkušeného bojovníka je to velmi účinná zbraň. Jedná se o dvě krátké tyče (rukojeti) spojené řetězem nebo pevnou šňůrou, tyče jsou zpravidla válcového tvaru, a to z různých materiálů jako je tvrdé dřevo, ocel, dural, plast (novodur) apod. Rukojeti mívají kulatý tvar průměru, pro větší účinek se používá vícehranný tvar.

Pro svou výrobu jsem zvolil nunchaku s dřevěnými tyčemi kulatého průměru spojené řetězem, kde řetěz je uchycen v otočných ocelových čepech s kuličkovým ložiskem. Čepy jsou uloženy v konzole s mosazi, která je pevně uchycena na horní části rukojeti bez použití pojistného kolíku. Dřevěné rukojeti jsou vyrobené z tvrdého bukového dřeva a napuštěny ochrannou vrstvou oleje a vosku proti nepříznivým vlivům vlhkosti. Pro trénink začátečníků vyrábím nunchaku s plastovými rukojeťmi, na kterých je natažen gumopěnový odolný návlek o síle stěny 5mm.

Nezávazná poptávka

(+420)603-438-582

Share This