Ruční výroba a prodej chladných zbraní

Každý kus originálem

Krásou na ruční výrobě je originalita, není možné vyrobit dva naprosto stejné kusy, i když vizuálně vypadají stejně.

Zakázková výroba

Sortiment výrobků je přizpůsoben poptávce, zájmům a potřebám mých klientů a kamarádů. 

Kvalitní materiály

Díky nejkvalitnějším materiálům jsou výrobky kvalitní, funkční a uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Vlastimil Kocourek

Zděchov 48
756 07 Zděchov
KOCOUREK@TIGERSERVIS.CZ
(+420) 603-438-582

Výroba chladných zbraní

Už od klukovských let mě bavilo vyrábět různé zbraně, jako byly praky, pušky s gumou na kuličky, luky, sekyrky atd. Samozřejmě v té době jsem neměl takovou dovednost a znalosti o materiálech, technologii výroby a také strojní vybavení, stačila pilka, pilník, ruční vrtačka, z materiálu co dům dal – guma od zavařeniny, kousek drátu, plechu, dřeva, prostě to co se dalo sehnat, nehledělo se na kvalitu a vzhled, ale hlavně že to bylo funkční a dostačující pro naše klukovské aktivity.

Po maturitě v oboru strojírenství jsem pracoval v Hutních montážích v nástrojárně, kde jsem od svých kolegů získal neocenitelné rady a zkušenosti se strojírenskou výrobou. Staří zkušení pracovníci si dokázali poradit většinou z jakýmkoliv problémem, tam jsem se naučil požívat frázi: nemožné ihned, zázraky do tří dnů. Ne nadarmo se říkalo o českém člověku, že máme zlaté ruce, které dokážou nemožné, to už v dnešní době bohužel neplatí.

V té době jsem pro sebe a pak pro své kamarády vyráběl různé produkty, samozřejmě i nože, házecí hvězdice, sekyrky, hroty na šípy a oštěpy. Závodně jsem dělal sportovní střelbu z pušky, kde jsem si mohl provádět úpravy pro vylepšení na vnější konstrukci zbraně. Využíval jsem chudé strojní vybavení vlastní dílny a po pracovní době lepší vybavení, které jsme měli v práci, díky kontaktům jsem mohl pracovat s materiály, o kterých se mi kdysi ani nezdálo. Pro čepele nožů a sekyrek jsem však používal nejčastěji nerezovou ocel AK5, ocel na výrobu pružin třídy 14…, pro rukojeti to byl dural, mosaz, kůže, dřevo ze švestky, třešně, buk, pertinax – podobný ekvivalent mikarty.

Po revoluci v roce 1998 jsem začal jako mnoho jiných podnikat. Založil jsem s bratrem firmu TIGER servis s.r.o. jejíž činností v počátku byla zámečnická a strojní výroba, nákupní a prodejní činnost, Stejně jako ostatní, kteří začínali podnikat i my jsme to zkoušeli v dalších oborech podnikání. Vždy mě to však táhlo ke zbraním a výbušninám, po získání oprávnění provádět ohňostrojné práce jsem se od roku 1995 začal plně věnovat tomuto oboru. Kromě realizace malých a větších ohňostrojů jsem se zároveň zabýval vývojem a výrobou elektronických odpalovacích systémů a mechanických zařízení pro ohňostroje. Od roku 2002 jsem 15 let společně pořádal pro ohňostrojaře z ČR a také i ze zahraničí prezentační celostátní akci POZ (Pyrotechnika – Ohňostroje – Zařízení). Mým velkým úspěchem byla propagace našeho zařízení na mezinárodním veletrhu v Norimberku. Naše mechanické systémy tam vzbudily velkou pozornost a podařilo se mi uzavřít kontrakty se zahraničními firmami z Dánska, Německa, Polska, Rakouska, Francie, Ruska, Nové Caledonie. Vystavovatelé z Číny si zakoupili přímo vystavované zařízení a po 6 měsících měli toto zařízení již v nabídce na svých prodejních stránkách. Rychle se to pak rozšířilo dál a dnes toto zařízení dodává několik firem v různých úpravách, důležité však pro mne je, že toto zařízení bylo vyvinuto a vyrobenou mou firmou a dodnes ho používají jak menší tak i velké ohňostrojné firmy po celém světě.

Proč vyrábím na zakázku?

Od roku 2019 začala tzv. virová nákaza COVID  a návazně na to díky nesmyslným vládním nařízením nastala situace, která způsobila totální útlum v oboru zábavní pyrotechniky, aniž byly ohňostroje zakázány. Spousta firem v tomto oboru utrpěla ekonomický a tím i existenční kolaps. Toto se nevyhnulo ani mé firmě, což byl důvod, proč jsem se vrátil k výrobě zbraní. Zvětšil jsem svou dílnu, strojní vybavení jsem rozšířil o potřebné stroje a přípravky a vrhnul se do výroby.

 

Sortiment výrobků je přizpůsoben poptávce, zájmům a potřebám mých klientů a kamarádů. V mé nabídce zbraní představuji ty typy, které jsem vyvinul a na které mám přípravky pro jejich výrobu. Samozřejmě pokud bude mít klient jiný požadavek, budu se snažit mu vyhovět. Ctím pravidlo zákazník můj pán, pouze dodávám, že nevyrobím, co není v mých silách nebo by to mohlo poškodit mé jméno.

Všechny zbraně, které nabízím, jsou mé vlastní ruční výroby a označeny mou značkou, kde každá zbraň je vyrobena mým osobitým přístupem, mým cílem je vyrábět jen určitý sortiment a typ zbraní pro konkrétní použití, tak aby výrobky splňovali kvalitu a funkčnost a dlouhodobou životnost a hlavně spokojenost zákazníka.

Zakázková výroba

Krásou na ruční výrobě je originalita, kdy není možné vyrobit dva naprosto stejné kusy, i když vizuálně vypadají stejně.

Nejčastěji objednávané zboži:

  • Nože pro boj a přežití
  • Vrhací nože
  • Šavle

Nezávazná poptávka

(+420)603-438-582

Share This