Prodej  zbraní

Každý kus originálem

Krásou na ruční výrobě je originalita, není možné vyrobit dva naprosto stejné kusy, i když vizuálně vypadají stejně.

Zakázková výroba

Sortiment výrobků je přizpůsoben poptávce, zájmům a potřebám mých klientů a kamarádů.

Kvalitní materiály

Díky nejkvalitnějším materiálům jsou výrobky kvalitní, funkční a uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Vlastimil Kocourek

Zděchov 48
756 07 Zděchov
KOCOUREK@TIGERSERVIS.CZ
(+420) 603-438-582

Nože TN

model TN1

střední část rukojeti tvoří po celé šířce pokračování materiálu čepele, po bocích jsou třemi nerez zápustnými šrouby M5 připevněny střenky ze dřeva. Střenka je v přední část a zadní části kryta záštitou z nerezové oceli. Zadní záštita pak ještě pokračuje do oválného bodce s otvorem, Obě záštity jsou na čepeli pevně navařeny a tvoří s ní nerozebíratelný celek. Bodec slouží pro udeření soupeře, pro rozbití skla apod., otvorem se může provléct šňůra pro zavěšení proti ztrátě nože z pouzdra např. při lezení po skalách apod.

 model TN1A

rozdíl proti modelu TN1 je v drážce v horní části čepele, zde je drážka průchozí skrz tloušťku čepele, konce drážky jsou s výběhem, což uprostřed tvoří ostrý břit – drážkou lze prostrčit šňůru a tuto tahem o břit oddělit na dvě části. Průchozí drážka dává noži zajímavý vzhled, a také snižuje jeho hmotnost. 

model TN2

čepel má stejný tvar jako TN1, rukojeť je odlišná. Čepel od přední záštity střenky přechází na zúženou část, která je vsazena do vyfrézované drážky zadní záštity (proti pootočení), kde je zajištěna zápustným nerezovým šroubem M5.

Rukojeť se skládá s přední nasunuté záštity z nerezu, nasunutých kožených kroužků z hovězí kůže a je ukončena zadní nerezovou záštitou s vnitřní drážkou zajištěnou dotažením zápustného nerezového šroubu. Při montáži každý nasunutý segmentu natřen dvousložkovým lepidlem na kov, všechny segmenty pak staženy zadní záštitou pomocí šroubu. Tím je zaručen a dokonalá pevnost rukojeti, díky drážce v zadní záštitě je tato pevně aretovaná proti možnosti pootočení např. při hrubém zacházení, pokud nebude záštita používaná jako kladivo, lze ji tak použít třeba pro rozbíjení ořechů, drcení bylin, rozbití skla …

U tohoto typu nože kromě kožených kroužků používám i nasunuté segmenty dřeva a to stejného druhu, nebo kombinace různých dřevin. Nejčastěji využívám americký ořech, krušpánek, švestka…

 

model TN2A

rozdíl proti modelu TN2A je v drážce v horní části čepele, zde je drážka průchozí skrz tloušťku čepele, konce drážek jsou s výběhem, což uprostřed tvoří ostrý břit – drážkou lze prostrčit šňůru a tuto tahem o břit oddělit na dvě části. Průchozí drážka dává noži zajímavý vzhled, a také snižuje jeho hmotnost.

Nezávazná poptávka

(+420)603-438-582

Share This